Вібропресування або вібролиття – “за” і “проти”
Давайте розглянемо два основних види технології виробництва тротуарної плитки – вибропрессование і вібролиття.
В даний час, для виготовлення і виробництва будівельно-архітектурних матеріалів, таких як фігурні елементи мощення, тротуарна плитка, елементи ландшафтної архітектури, бордюри, будівельні блоки та інші бетонні вироби, використовується всього два основні методи. Цими методами є, метод вібропресування та метод вібролиття. Хотілося б більш конкретно розповісти про спосіб, який використовуємо ми для виробництва наших виробів.
Технологія вібропресування.
Це виробництво малих архітектурних форм з використанням вібраційного ущільнення напівсухих сумішей. У момент вібропресування, бетонні вироби формуються, завдяки створеному для цих цілей спеціальним стаціонарного обладнання, заснованому на роботі вібраційного преса. Якщо дану методику розглядати більш детально, то процес виробництва виробів буде виглядати таким чином. У матрицю пресформ, що знаходиться на станині, поміщають напівсуху, бетонну суміш. Пуансон і станина, перебуваючи в режимі вібрації, починає тиснути на напівсуху суміш, вміщену в пресформ до повного її ущільнення. Після закінчення заданого процесу вібрації, пуансон і матриця піднімаються, залишаючи після себе готове будівельне виріб. В даному методі використана високий ступінь автоматизації, а сам метод вібропресування високопроізводітелен. Метод вібропресування визнаний досить популярним і часто використовуваним методом при виготовленні будівельного матеріалу в наші дні. Таку популярність даний метод заслужив, завдяки високому рівню якості створеної продукції і, що важливо, раціональному процесу виробництва. Адже з появою сучасного обладнання для виробництва тротуарної плитки, у виробників з’явилася можливість випускати вібропресування будівельні вироби, що мають різноманітну структуру і застосовувати цю продукцію в різних областях будівельних робіт. Метод вібропресування послужив поштовхом для виробництва будівельних виробів широкого спектра. Наприклад таких як, тротуарна плитка, колони, цеглу, панелі, будівельні блоки, стовпи, бордюри, водостоки, парканні кришки і т.д. Далеко не повний перерахований перелік продукції, що випускається, створений методом вібропресування, відрізняється такими позитивними характеристиками, як міцність, зносостійкість, високий рівень щільності структури, морозостійкість, стійкість до механічних, кліматичних та хімічних впливів.
Тротуарна плитка, створена методом вібропресування, має шорсткий поверхневий шар. Даний вид тротуарної плитки, завдяки своїй поверхні зручний для мощення вулиць, складів, зупинок, садових і паркових доріжок. Тротуарна плитка створена методом вібропресування, має високий ступінь морозостійкості.
При методі вібропресування, використовувана бетонна суміш має низький водоцементним співвідношенням. Завдяки цьому співвідношенню, вироблені вироби мають високу міцність, морозостійкістю, низьким водопоглинанням і низькою стираністю. Тротуарна плитка, створена методом вібропресування, на протязі всього терміну служби, зберігає первісний колір. Метод вібропресування дозволяє створювати двоколірну тротуарну плитку, значно заощаджуючи кошти.
При методі вібропресування, що випускається тротуарна плитка володіє строгою геометрією форм і паралельністю поверхонь.
При методі вібропресування, що випускається тротуарна плитка допускає шліфування, полірування і бучардірованіе (нанесення смуг антиковзання).
При методі вібропресування, можливий випуск великої кількості продукції протягом короткого проміжку часу. Даний метод дає можливість створення великих обсягів виробництва при мінімальному використанні ручної праці.
У висновку хотілося б відзначити, що, за проведеною статистикою, ті підприємства, які раніше займалися виготовленням тротуарної плитки методом вібролиття, в наслідку змінили свої пріоритети на користь сучасного високоавтоматизованого виробництва будівельних матеріалів (тротуарної плитки, бордюрів, шлакоблоків, ландшафтних елементів і т.д .) методом напівсухого вібропресування.