5 причин проводити більше часу в саду
Зараз, в світі існує пандемія викликана вірусом COVID-19 і ВООЗ закликає по можливості максимально залишатися вдома, щоб зупинити поширення коронавируса, люди по-різному борються з ізоляцією. Тим, у кого є приватний будинок з невеликим двориком і садом, з’являється додаткове місце, щоб проводити час – в саду.
Від природного денного світла для підняття настрою до якісного проведення часу з тими, з ким ви живете, є багато причин, за якими вам слід виходити на вулицю, коли це можливо. Отже, якщо ви шукаєте трохи мотивації для прогулянки на свіжому повітрі, ми звузили список до п’яти основних причин, щоб проводити більше часу в своєму саду.
1. Це зробить вас щасливішими
Існує безліч наукових досліджень, присвячених екотерапія і її позитивного впливу на психічне здоров’я, допомагаючи людям розслабитися і відчути себе щасливіше. Отже, хоча довгі прогулянки по схилах пагорбів можуть бути на якийсь час недоречні, використовуйте свій сад якомога частіше.
Один з психологів описує соціальне і терапевтичне садівництво як «процес використання рослин і городу для поліпшення фізичного і психічного здоров’я, а також навичок спілкування і мислення». Зростаюча кількість доказів того, що перебування на відкритому повітрі може принести користь вашому психічному здоров’ю, доводить, наскільки важливо для нас прямо зараз проводити більше часу на природі.
Будь-яка робота, яку ви виконуєте в саду, який би невеликий вона не була, допоможе вам відчути задоволення і, отже, стати більш щасливим.
І не забувайте, що сонячне світло – відмінне джерело вітаміну D, який добре відомий своєю здатністю піднімати настрій і зменшувати занепокоєння.
2. Урізноманітніть дозвілля для своїх дітей
Справедливо сказати, що розвага дітей в межах будинку, може бути проблемою протягом тривалого періоду часу. Скористайтеся можливістю навчити дітей доглядати за рослинами і дозвольте їм досліджувати жуків і дрібну фауну, яку можна знайти в саду або під камінням. Ви навіть можете пограти з дітьми створюючи наприклад будиночок для комах! Просто знайдіть тихе місце в своєму саду; складіть каміння, листя і гілки, і ви зробили новий будинок для комах. Влаштуйте пікнік з плюшевим ведмедиком на галявині або подайте сніданок на терасі, щоб змінити обстановку.
3. Відмінний спосіб залишатися здоровим.
Перебування на свіжому повітрі не тільки зміцнює ваше психічне здоров’я, але і покращує фізичний стан. Якщо ви не любите силові фізичні вправи, чи замислювалися ви про садівництво? Спробуйте відкласти гантелі (якщо вони вам не до душі) і замість цього візьміть секатор! Наприклад, стрижка газону протягом півгодини може спалити близько 175 калорій, навіть більше, якщо ваша газонокосарка не збирає обрізки за вас!
Ще один відмінний спосіб скористатися перевагами саду для здоров’я – це виростити свої власні фрукти та овочі. Зручний спосіб розважити всіх, не виходячи з дому! Салат і зелень є одними з найбільш швидкозростаючих овочів, що дає вам найшвидше винагороду за вашу важку працю.
4. Це знімає стрес.
Наукові дослідження показують, що 20 хвилин дня на природі значно знизять рівень гормону стресу, так що беріть садовий інвентар в руки і в сад! Навіть якщо ви не дуже великий садівник, перебування в саду може допомогти знизити рівень стресу, тому подумайте про те, чим ви зараз займаєтеся в приміщенні, і чи можете ви це робити в саду. Візьміть теплий плед в свій двір, щоб прочитати свій улюблений роман, або замість цього зателефонуйте своїм рідним, сидячи на лавці в саду.
5. Ви можете зробити позитивний вплив на навколишнє середовище.
Добре спланований сад може допомогти вам зменшити викиди вуглецю в навколишнє середовище. Зробивши кілька невеликих змін в свій розпорядок дня, ви зможете мінімізувати вплив на навколишнє середовище, зменшити кількість відходів і створити гарний сад.
Якщо ви ще не компостіруете, то зараз відмінний час, щоб почати скорочувати кількість відходів, створюючи компост з органічних відходів, чайних пакетиків і навіть газет, і ваші рослини теж будуть вам вдячні. Траншейне компостування – це найпростіший спосіб почати, без будь-якого спеціального обладнання, крім лопати.
Подумайте також про биоме, яка росте у вашому саду – не могли б ви посадити більше рослин і квітів, які створюють біорізноманіття?