Меблі для двору
Вуличні меблі доступні в багатьох стилях і кольорах. Хоча є багато факторів, які слід враховувати при виборі елементів для вашого басейну, патіо або іншого зовнішнього простору, один елемент має вирішальне значення – матеріал.
Сьогоднішні домовласники мають практично безмежні можливості вибору матеріалу, який найкраще відповідає їхнім бажанням і потребам у вуличних меблях. Щоб допомогти вам прийняти найбільш обґрунтоване рішення, ось огляд чотирьох найпопулярніших матеріалів для виготовлення вуличних меблів, а також більш детальний розгляд переваг кожного з них.
1. Дерево.
Деревина вже давно є одним з найпопулярніших матеріалів для виготовлення садових меблів через її природну красу, тепло і міцність. Однак не всі породи дерева підходять для садових меблів. Оброблені під тиском сосна, ялиця, кедр і інші м’які породи дерева погано витримують вплив погодних умов і, отже, вимагають значного захисту. І навпаки, деревина твердих порід відома своєю міцністю і довговічністю, особливо при правильному догляді.
Не всі листяні породи створені рівними, коли справа доходить до садових дерев’яних меблів. Вгорі списку – тік. Хоча ця красива дрібнозернистий деревина твердих порід коштує дорожче, вона також унікально підходить для садових меблів. Тік, відомий своєю міцністю і красою, не деформується, не тріскається і не стає крихким, як інші породи дерева. не розширюється і не стискається під впливом вологи.
Тим часом, високий вміст натуральних олій в тіку робить його стійким до гниття і комах. Це також відмінний вибір для домовласників, яким потрібні вуличні меблі, що легко чистити і доглядати; м’яке мило і вода – все, що потрібно, щоб тік на довгі роки виглядав найкращим чином. Серед інших популярних порід дерева для садових меблів – евкаліпт, залізне дерево і білий дуб.
2. Метал.
Метал вважається найміцнішим матеріалом для вуличних меблів завдяки своїй надзвичайній міцності, яка забезпечує значну гнучкість стилю з точки зору товщини і форми. Крім того, сучасні передові технології виробництва підсилюють як функціональні, так і естетичні переваги металу. Наприклад, металеву вуличну садові меблі тепер можна виготовляти без гвинтів, болтів і кріплень, які можуть зробити її схильною до поломки. Як і у всіх матеріалів для садових меблів, у металу є свої недоліки. По-перше, на сонце він може сильно нагріватися і бути незручним на дотик. Метал також більш схильний до іржі і корозії. Нарешті, деякі види металу можуть бути дуже важкими і їх важко переміщати. Є багато видів металу на вибір. Алюміній, як правило, є найпопулярнішим вибором для садових меблів, тому що він легкий, міцний, невибагливий і відносно недорогий. Якщо врахувати поліефірне порошкове покриття, переваги алюмінієвої меблів зростуть. Цей процес не тільки додає захист від подряпин і вицвітання, а й з’являється вибір відтінків. Оскільки алюмінієва меблі настільки легка, вона може нестися сильним вітром, тому це може бути недоліком для домовласників в регіонах, схильних до погодних умов. Як і всі метали, він також може зберігати тепло, хоча подушки сидіння – це простий спосіб зберегти прохолоду і комфорт.
До інших популярних металів для садових меблів відносяться нержавіюча сталь і коване залізо.
3. Епоксидна смола.
Хоча натуральна лоза, отримана з ротанга, морських водоростей, бамбука, бананового листя, верби та інших органічних рослин, красиво виглядає, вона може бути вразлива до вологи і вологості. Для тих, хто шукає особливий шарм меблів без цих недоліків, пропонуємо синтетичну епоксидну смолу – це ідеальний вибір для стільців, столів, стільниць та інших меблів.
Коли ми говоримо, що епоксидна смола стійка до погодних умов, то маємо на увазі, що навіть після багатьох років впливу сонячних променів, вона не потьмяніє і не зіпсується. Цей матеріал також міцний, легкий, простий у догляді і доступний в різних кольорах.
Епоксидна смола для виготовлення меблів відрізняється певними фізичними властивостями. У продажу зустрічаються кілька видів смоли. Правильно її вибрати дозволять такі фактори, як бюджет, прозорість складу, тип стільниці, товщина шару, тип декоративних елементів. До кожного складу додається інструкція, в якій чітко визначена сфера застосування.
4. Пластик.
Пластик також грає важливу роль в вуличних меблях. Поліетилен (PE), поліпропілен (PP), полікарбонат (PC) і акрил (також відомий як поліметилметакрилат або PMMA) – все це пропонує унікальні можливості для зовнішнього застосування. Залежно від ваших конкретних цілей, пластикові меблі можуть бути розумним вибором.
Наприклад, меблі з поліетилену високої щільності (HDPE) довговічні, стійкі до атмосферних впливів і недорогі, в той час як поліпропілен надзвичайно стійкий до нагрівання і хімічного розкладання. Ударостійкий полікарбонат – популярний вибір для тих, хто шукає естетику прозорості, але він також вразливий для подряпин. Хоча акрил також має чіткий зовнішній вигляд, йому не вистачає міцності і довговічності полікарбонату.