Кашпо та вазони для саду чи двору.
Рослини – чудовий спосіб прикрасити ваш будинок і сад яскравими квітами та цікавими текстурами. Вибір стильного, високоякісного кашпо або вазону не тільки стане чудовим аксесуаром для інтер’єру чи екстер’єру, але й зміцнить ваші рослини, підтримає їх зростання та захистить від несприятливих погодних умов.
У цьому докладному посібнику ми розповімо про деякі матеріали, з яких доступні кашпо та вазони для рослин, про те, як визначити, який розмір вазону вам потрібен, і про деякі поради щодо догляду, щоб підтримувати їх у відмінному стані.
У чому різниця між квітковим вазоном та кашпо?
Незважаючи на те, що вони часто використовуються як взаємозамінні, насправді є деякі відмінності, які відрізняють горщик для рослин від кашпо, і знання цих відмінностей може допомогти вам точно знати, що ви шукаєте. У той час як багато горщиків для рослин часто мають круглу форму, то кашпо, як правило, мають прямокутну форму. Таким чином, горщики для рослин, як правило, містять тільки одну рослину, а кашпо часто використовуються для декількох, що складається з трьох окремих секцій. Кашпо переважно призначені для використання на відкритому повітрі та розраховані на те, щоб витримувати зовнішні умови, у той час як горщики для рослин також можуть використовуватись у приміщенні та декоративних цілях.
Який матеріал найкраще підходить для кашпо та садових вазонів на відкритому повітрі?
Існує величезна кількість матеріалів, які зазвичай використовуються для кашпо та квіткових горщиків, кожен з яких має свої переваги та недоліки.
Пластик.
Пластикові горщики для рослин – недорогий та широко доступний варіант. У той час як пластикові кашпо та горщики для рослин світлішого кольору будуть нагріватися і швидко остигати, темніші альтернативи можуть зберігати тепло, якщо їх залишити на повному сонці, що призведе до пошкодження рослин. Однак пластик — не найміцніший матеріал для кашпо та горщиків, тому що вони можуть перекинутися у несприятливу погоду.
Терракота.
Терракота – ще один класичний матеріал для кашпо та квіткових горщиків, який набув широкого поширення протягом багатьох років. Однак терракота пориста і поглинатиме вологу з компосту, що часто призводить до того, що рослинам потрібен додатковий полив. Терракота також може розтріскуватися і кришитися в холодну погоду.
Кераміка.
Керамічні горщики – це декоративний варіант, який особливо ефективний для використання в приміщенні, особливо враховуючи їхню схильність до сколів або поломки під час морозу. На відміну від терракоти, керамічні горщики значно менш пористі, тому важливо переконатися, що в основі будь-яких керамічних горщиків просвердлені дренажні отвори.
Бетон.
Високоякісні бетонні горщики для рослин мають чудову довговічність, що дозволяє їм служити десятиліттями. Їх часто вважають розкішним вибором, який з віком виглядатиме краще. Бетон також є сильним ізолятором і може захистити коріння рослин навіть від найсуворіших температур. Погляньте на бетонні вазони та квітники різних розмірів, які є на сайті будівельної компанії «Плитка Плюс»
Волокниста глина.
Екологічно чисті горщики з волокнистої глини виготовляються із відходів целюлозного волокна у поєднанні з глиною. Вони легші за камінь, але забезпечують більшу стійкість, ніж класичний терракотовий горщик.
Скловолокно.
Ці горщики, створені з суміші смоли і скловолокна, не є екологічно чистим варіантом, але пропонують міцне, але легке рішення для посадки рослин.
Дерев’яні.
З сільським характером та шармом дерев’яні горщики та кашпо забезпечують ефективну теплоізоляцію для захисту ніжного коріння в теплу пору року. Однак дерев’яні кашпо і горщики – не самий довговічний вибір, тому що вони схильні до гниття. Якщо ви оберете дерев’яне кашпо або горщик, не забудьте заздалегідь покрити спеціальним розчином, щоб зберегти їх у хорошому стані.
Метал.
Сучасний і часто декоративний вибір, металеві горщики з часом старіють, однак, залежно від типу металу, вони можуть іржавіти. Металеві горщики для рослин також можуть дуже швидко нагріватися, що призводить до висихання ґрунту вашої рослини та пошкодження коріння. Щоб боротися з цим, ви можете використовувати пластиковий або глиняний горщик усередині металевого горщика як ізолюючий «вкладиш».
Корисна порада: вибирайте горщик діаметром у 1,5 рази більше, ніж діаметр коріння вашої рослини, оскільки це забезпечить достатньо місця для зростання. Якщо ваша рослина переросла свій нинішній горщик, шукайте горщик більший в діаметрі. Крім того, будівельна компанія «Плитка Плюс» пропонує на вибір вазони або квітники потрібного вам розміру.